10 najpiękniejszych pchlich targów w Niemczech

Dla tych co nie wiedzą są to swego rodzaju bazarki, na których można kupić lub wymienić przeróżne rzeczy, np. ubrania, biżuteria, książki, meble czy antyki. Wprawdzie jest tu sporo sklepów z produktami w stylu „vintage”, ale niekoniecznie znajdziecie tam wśród staroci prawdziwe perełki. Dlatego też warto odwiedzić w Niemczech „Flohmarkt”. Takich targów jest tu naprawdę sporo, tak więc który wybrać? Oto lista najpiękniejszych z nich:

1. „Straße des 17. Juni“, Berlin

Jeden z najstarszych „Der Original Berliner Flohmarkt“, oferuje odwiedzającym bardzo różnorodny asortyment. Książki, płyty, autografy, odzież, meble, buty, a nawet porcelana, biżuteria i obrazy. Targowiska odbywają się tu od roku 1973. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest tanio – klientela jest bardzo zróżnicowana, a dodatkowo jarmark jest też chętnie odwiedzany przez turystów. Mimo wszystko atmosfera jest wspaniała, a wybór towarów olbrzymi. Odbywa się w każdą sobotę oraz niedzielę.

2. „Trempelmarkt”, Norymberga

Dwa razy w roku centrum Norymbergii przekształca się w raj dla prawdziwych „negocjatorów i poszukiwaczy skarbów”. To największe targowisko w centrum miasta w całych Niemczech. Ok. 2000 osób sprzedaje tu nie tylko w dzień, ale też późnym wieczorem. Wtedy można szczególnie mocno odczuć niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.

3. „Am Karlsplatz”, Stuttgart

Już od ponad 30 lat handlarze antykami zbierają się w Stuttgarcie (dokładny adres: am Karlsplatz), aby zaoferować przeróżne „cacka”. Targ rozpościera się na długości 3 km i zbiera się tutaj ok. 120 sprzedawców. Dla odwiedzających to nostalgiczna podróż do przeszłości, podczas której mogą odkryć przepiękne stare przedmioty – od zabawek po meble. Pchli targ w Stuttgarcie odbywa się w każdą sobotę (poza świętami) od 8 do 16.

4. Lipsk

Co miesiąc w Lipsku na dawnych terenach targowych odbywa się pchli targ z antykami. Na powierzchni ponad 5000 m2, w każdy ostatni weekend miesiąca zbiera się ponad 1000 sprzedawców antyków. To prawdziwa „skrzynia skarbów” dla kolekcjonerów. Motto tego jarmarku brzmi: „kto szuka, ten znajdzie”. Znajdziecie tu faktycznie wszystko: od zegara kuchennego po szmaciane lalki. Targ ma miejsce w każdy ostatni weekend miesiąca.

5. Konstanz/Kreuzlingen

Targowisko w Konstancji jest również wyjątkowe: 24 godziny, 9 kilometrów do przejścia, 2 kraje i 1 targ. Znajdziecie tu 1000 stoisk. W związku z międzynarodowym charakterem tego miejsca, poza mieszkańcami Konstancji, można tu spotkać również ludzi z całego świata. Obok klasycznych stoisk, znajdują się tu też profesjonalni sprzedawcy. Bardzo popularna jest także część skupiająca się na rękodziele. Ten pchli targ to idealne miejsce dla wszystkich poszukiwaczy staroci i innych oryginalnych rzeczy.

6. „am Turmweg”, Hamburg

Dwa razy w roku w dzielnicy Hamburga Rotherbaum, odbywa się jedyny w swoim rodzaju pchli targ. Oferowane są tu wysokiej jakości produkty, antyki i prawdziwe rarytasy z prywatnych kolekcji sprzedawców, albo handlarzy antykami. Należy mieć sporo cierpliwości i przyda się także umiejętność targowania się. Ceny wyjściowe są wysokie, ale można też dorwać dobre okazje. Na targu znajduje się także sporo stoisk z jedzeniem, więc spokojnie możecie tu spędzić parę ładnych godzin.

7. „Nachtkonsum”, Monachium

Tu nie trzeba wcześnie wstać, macie gwarancję, że nie będzie padać oraz, że upolujecie coś fajnego, ponieważ oferta jest naprawdę różnorodna. Bardzo się rozwinął i można powiedzieć, że stał się pewnego rodzaju eventem w Monachium. Odwiedzający to przede wszystkim młodzi ludzie, szukający designerskich ubrań używanych, hipsterskich przedmiotów z dawnych lat czy wyjątkowych mebli.

8. Frankfurt nad Menem

Działa co drugi tydzień w godzinach 9-14 przy brzegu rzeki. Możecie wybierać pomiędzy prawdziwą sztuką a prywatnymi starociami, oferowanymi przez sprzedawców. Jednocześnie podziwiając z tej perspektywy panoramę Frankfurtu, łatwo się wprowadzić w wakacyjny nastrój.

9. Starówka w Hannoverze

Odbywa się od 50 lat w każdą sobotę na starówce – Am Hohen Ufer. Możecie się udać na poszukiwanie prawdziwych skarbów. Znajdziecie tutaj szeroką gamę produktów: od prawdziwej sztuki po kicz.

10. Przy promenadzie nad Renem, Kolonia

Odbywa się przy brzegu Renu. Specjalizuje się w antykach i starociach wysokiej jakości, więc na pewno coś dla siebie znajdziecie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: