Czy w czasie pandemii powinieneś obawiać się wyjazdu do pracy w Niemczech?

Niemalże każdego dnia media informują o kolejnych rekordach zakażeń COVID-19 zarówno w Polsce, jak i innych krajach europejskich. Od kilku miesięcy, kiedy pandemia po raz pierwszy dała o sobie znać mocniej, staramy się wypracować możliwie jak najlepsze rozwiązania.

Z efektów podjętych przez nas działań jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ dotychczas żaden z pracowników HR XPERIENCE GROUP nie był zakażony koronawirusem. Ponadto jesteśmy przygotowani na ewentualną pomoc naszym podopiecznym w przypadku, gdyby w związku z pandemią, pojawiły się problemy z kontynuacją pracy w magazynie. Wierzymy jednak, że do tego nie dojdzie.

Zależy nam, aby w miejscach pracy były przestrzegane zasady bezpieczeństwa. Na wszystkich projektach wdrożyliśmy odpowiednie zasady, których przestrzegają nasi pracownicy. W trakcie wykonywania obowiązków każdy z nich pamięta o noszeniu maseczki w pomieszczeniach, a w pokojach socjalnych są wyznaczone strefy, pozwalające zachować odpowiedni dystans. Dodatkowo na każdej zmianie znajdują się osoby odpowiedzialne za utrzymywanie czystości miejsc często dotykanych w magazynach (klamki, skanery czy wózki).

Najważniejsze jest dla nas dobro drugiego człowieka, zarówno klienta, jak i naszego podopiecznego. Właśnie dlatego zadbaliśmy o Wasze bezpieczeństwo, ale także postaraliśmy się, abyście mogli spokojnie wykonywać swoje obowiązki. Lockdown nie był nam straszny. Pewnie nie raz słyszeliście, że przez pandemię ktoś został zwolniony lub obniżono mu pensję. My nie rozwiązywaliśmy umów z pracownikami z powodu koronawirusa i nie zamierzamy tego zrobić.

Jeśli jednak pojawiały się problemy z przestojami w magazynach, proponowaliśmy zasiłek wypłacany ze środków ubezpieczenia na wypadek bezrobocia z tytułu skróconego czasu pracy. Stanowi on 60{8897318068624d63cebab778dc3ed8dd918297ab40ad16e19aaf85d8a02181b7} utraconego wynagrodzenia netto, a jeżeli pracownik posiadał dziecko to zasiłek wynosił 67{8897318068624d63cebab778dc3ed8dd918297ab40ad16e19aaf85d8a02181b7}. W związku z zaistniałą sytuacją poinformowaliśmy wszystkich, że chcąc uniknąć zwolnień, wprowadzamy skrócony wymiar czasu. Dla osób chętnych nowych wyzwań, proponowaliśmy też przenosiny do innego magazynu. Wszystko po to, by mogli oni przetrwać najgorszy moment i być w stanie utrzymać swoich najbliższych. Część naszych podopiecznych mieszkająca blisko granicy polsko-niemieckiej codzienne dojeżdżała z domu do pracy. W momencie, gdy polski rząd wprowadził ustawę nakazującą kwarantannę obywatelom wracającym do kraju, my postanowiliśmy wyciągnąć pomocną dłoń do naszych pracowników i zapewniliśmy im zakwaterowanie w mieszkaniach firmowych.

Niemiecka służba zdrowia także radzi sobie z trudną sytuacją możliwie jak najlepiej. Osoby ubezpieczone mogą liczyć na dostęp do specjalistów, a także tańsze leki na receptę.Z kolei dzieci otrzymują lekarstwa za darmo. W porównaniu do NFZ, u naszych zachodnich sąsiadów krócej czeka się na badania, a usługi stomatologiczne są bezpłatne. Wszyscy mamy jednak świadomość, że medycy zmagają się przede wszystkim z COVID-19. Niemcy są przygotowani nawet na wzrost zachorowań. Aktualna liczba łóżek przystosowanych do intensywnej opieki medycznej w całym kraju to ponad 30 000, jednak w razie potrzeby państwo jest w stanie zapewnić kolejne 12 000 łóżek w przeciągu następnych 7 dni. Jest to jeden z najlepiej przygotowanych na pandemię krajów europejskich.

Obecnie Niemcy mogą skierować na kwarantannę osoby przybywające z obszarów ryzyka. Uniknąć jej można, jeśli wykona się test i otrzyma negatywny wynik testu na koronawirusa.

Warto podkreślić, że każda osoba, zdecydowana na wyjazd do pracy z HR XPERIENCE GROUP otrzymuje niemiecką umowę o pracę tymczasową wraz z przywilejami, które z tego dokumentu wynikają – ubezpieczenie i opiekę zdrowotną. Wszyscy pracownicy posiadający niemiecką umowę mogą na podstawie swojego członkostwa w niemieckiej kasie chorych ubezpieczyć również dzieci oraz niepracującego małżonka. Ubezpieczeniem tym można objąć rodzinę przebywającą z pracownikiem w Niemczech, ale także swoich najbliższych, mieszkających w Polsce.

Wyjedź do pracy już dziś, aby nie martwić się o jutro. Nasze aktualne oferty znajdziesz na stronie
http://hr-xp.com/OfertyPracyNiemcy


Opublikowano

w

przez

Tagi: