Grillowanie w Niemczech

Maj to czas, kiedy rośliny rozkwitają, dopisuje piękna pogoda, a ludzie spotykają się w gronie najbliższych. Wtedy też zaczyna się okres grillowy. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was małą ściągę, jak to wygląda w Niemczech.

Kiełbasa, karkówka czy grillowane warzywa – niemalże każdy choć raz spróbował tych przysmaków. Niemcy są smakoszami kiełbasy z grilla, a króluje tam przede wszystkim Bratwurst. Do tego na stole nie powinno zabraknąć sałatki ziemniaczanej. Można też spróbować u nich… serów – wszelakiej maści. W niektórych landach na grillu serwowane są również owoce morza.

Wszystko brzmi dobrze, ale czy wszędzie można grillować? Przede wszystkim należy to robić na świeżym powietrzu. Wiele osób decyduje się na rozpalenie grilla na balkonie, jednak należy z tym uważać. Jeśli dym będzie się niósł do mieszkania sąsiadów, może się to skończyć nieprzyjemnościami prawnymi. Lepiej tego uniknąć. Dlatego kiedy macie potrzebę grilla na wspomnianym balkonie to dobrze, żeby był on elektryczny.

Kategorycznie zakazane jest rozpalanie grilla w lesie. Z kolei jest to dozwolone w parkach, ale w odpowiednio wyznaczonych do tego strefach. Za złamanie przepisów grożą kary finansowe.

Przy okazji warto też pamiętać o ciszy nocnej, aby nikomu w okolicy nie przeszkadzać. Udanego grillowania Wam życzymy!


Opublikowano

w

przez

Tagi: