Karta wędkarska w Niemczech

Wiemy, że wśród naszych pracowników nie brakuje pasjonatów wędkarstwa. Wiemy też, iż nie jest łatwo znaleźć nowe zajęcie w dobie pandemii. Właśnie dlatego wychodzimy do Was z propozycją… łowiecką!

Coraz większymi krokami zbliża się do nas wiosna, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam temat kart wędkarskich, bez których nie można sobie pozwolić na łowienie ryb. Przecież nikt z nas nie chciałby się narazić na otrzymanie wysokich kar (nawet kilka tysięcy euro).

Przede wszystkim musicie pamiętać, że posiadanie karty wędkarskiej, zdobytej w Polsce nie oznacza, że możecie swobodnie łowić ryby również w Niemczech. Co zatem trzeba zrobić, aby móc legalnie zarzucić wędkę do wody?

Najpierw należy odbyć 30-godzinny kurs w klubie wędkarskim (Angelverein), a następnie zdać egzamin składający się z 60 pytań. Jest on obowiązkowy. Co ciekawe, w niektórych landach panują zasady jak przy egzaminie na prawo jazdy. Poza egzaminem teoretycznym, należy też zaliczyć praktyczny, do którego potrzebna będzie oczywiście wędka.

Następnie powinniście udać się do Urzędu Rybołóstwa (Fischereibehörde) w celu wydania karty wędkarskiej. Potrzebne są także zezwolenia na łowienie w odpowiednim akwenie. Dotyczą one gatunków ryb, jakie tam występują. Szczegółów dowiecie się w lokalnych klubach wędkarskich. Tam też możecie otrzymać odpowiednie zezwolenie. To ważne, bo w przypadku ewentualnych kontroli należy mieć przy sobie oba te dokumenty.

Po załatwieniu wszelkich formalności pozostanie już tylko udać się nad wodę. Tutaj jednak też musimy Was przestrzec, ponieważ w Niemczech nie wolno używać do łowienia ryb siatki!


Opublikowano

w

przez

Tagi: