Kilka kroków do zatrudnienia

Osoby, które wcześniej nie pracowały w Niemczech mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wyglądają pierwsze kroki nowo zatrudnionych osób po przyjeździe na miejsce. Nauczeni doświadczeniem, wsłuchując się w Wasze głosy, uprościliśmy proces przyjęcia nowych pracowników na projekcie. Zapraszamy do lektury.

Poniżej znajdziecie kilka najważniejszych punktów tego, jak wygląda przebieg spotkania nowego pracownika z Koordynatorem odpowiedzialnym za niego na projekcie. Warto zapoznać się z tym jeszcze przed wyjazdem, aby ułatwić zadanie sobie i swojemu przełożonemu.

Kilka kroków do zatrudnienia:

  1. Jeszcze przed wyjazdem do Niemiec, nasz dział rekrutacji wysyła pracownikowi drogą mailową dane Koordynatora. To właśnie on umawia się z nim na dokładny termin podpisania umowy. Warto być przygotowanym na spotkanie. W jaki sposób? Wystarczy dokładnie wypełnić każde pole kwestionariusza osobowego. Wówczas całe spotkanie zajmie maksymalnie 30 minut.
  2. Na miejscu Koordynator przywita nowego pracownika i przedstawi mu przebieg spotkania, po czym nastąpi podpisanie umowy. Później Koordynator zrobi stosowne zdjęcia pracownikowi. Są one potrzebne do wyrobienia karty ubezpieczeniowej oraz niemieckiego numeru podatkowego. To bardzo ważne!
  3. Następnie pracownik obejrzy 15-minutowy film wprowadzający, w którym zostały wytłumaczone zasady współpracy z hrXP. W tym czasie Koordynator zajmie się wysłaniem podpisanych dokumentów do księgowości. Po obejrzeniu filmu pracownik będzie miał chwilę, aby zadać pytania, jeśli przedstawione treści będą niejasne. Nie ma się czym stresować, Koordynator wszystko wytłumaczy, aby móc ze spokojną głową rozpocząć pracę.
  4. Przełożony wręczy ABC Pracownika oraz ulotkę projektową, którą również szczegółowo omówi. Zawarte w niej zostały zarówno zasady obowiązujące na danym projekcie, jaki i zakres wsparcia oferowanego przez Koordynatorów. To dobra okazja, aby zadawać nurtujące pytania. Koordynator odpowie na każde z nich. Jeśli jednak nie będzie w stanie czegoś wytłumaczyć to z pewnością zwróci się on do pracownika z odpowiedzią w późniejszym czasie.
  5. Już na samo zakończenie Koordynator wyjaśni, jak będzie wyglądał pierwszy dzień pracy w magazynie. To ostatni etap spotkania z nowym pracownikiem.

Powodzenia!


Opublikowano

w

przez

Tagi: