Niemiecka telewizja online – dowiedz się gdzie oglądać i za ile!

Oglądanie telewizji, przebywając za granicą, może przynieść wiele korzyści. Właśnie dlatego warto zapoznać się z ofertą niemieckich dostawców internetowych, którzy w łatwy sposób zapewniają dostęp do wielu programów.

Ważną informacją dla osób decydujących się na pracę w Niemczech jest fakt, że należy opłacać abonament radiowo-telewizyjny (czyli Rundfunkbeitrog). Za każde mieszkanie odprowadza się co miesiąc 17,50€. Natomiast pracownicy korzystający z zakwaterowania hrXP nie muszą ponosić tego kosztu. Pisaliśmy już o tym w poście Abonament radiowo-telewizyjny.

Do niedawna, aby za darmo odbierać wiele kanałów prywatnych stacji telewizyjnych, wystarczył telewizor i antena wraz z odtwarzaczem DVB. Obecnie dostępne są tylko ogólnodostępne stacje państwowe. Właśnie dlatego warto zapoznać się z ofertą dostawców telewizji internetowej w Niemczech.

Dlaczego warto oglądać niemiecką telewizję?

Rozumiemy chęć oglądania polskich programów, jednak polecamy zapoznanie się z zagranicznymi kanałami. Jest to jeden z najlepszych sposobów na naukę języka niemieckiego, który znacznie ułatwi Wam przystosowanie się do nowego miejsca.

Przed zapoznaniem się z możliwościami, jakie daje telewizja online powinniście wiedzieć, że każde mieszkanie zakwaterowane przez naszą firmę ma dostęp do Internetu kablowego lub bezprzewodowego. Pracownik nie ponosi dodatkowych opłat w związku z korzystaniem z sieci internetowej.

W Niemczech najpopularniejszymi dostawcami są m.in. Telekom czy Vodafone. Oferują one specjalne odbiorniki umożliwiające oglądanie telewizji. Należy je kupić lub wynająć, a miesięczny koszt korzystania z oglądania online to koszt rozpoczynający się od ok. 10-15€.

Nasi zachodni sąsiedzi mają także możliwość oglądania programów na życzenie (Video on Demand). Dzięki niej odbiorca może odtworzyć audycję później niż jest ona nadawana. Wiele stacji udostępnia własne zasoby. Wystarczy pobrać aplikację na telewizor.

Ciekawą opcją dla miłośników seriali może być oferta Sky, która proponuje własne zbiory oraz dostęp do Netflixa i to wszystko w ramach jednego abonamentu.

Swoją bazę filmów i serialów oferuje także Amazon. Firma proponuje usługę Amazon Premium, w ramach której można skorzystać z ogromnej bazy piosenek oraz e-booków.

Do miłośników sportu ofertę kieruje natomiast platforma DAZN. Osoby korzystające z tej usługi mają do dyspozycji kilka tysięcy wydarzeń sportowych. Zarówno najważniejsze piłkarskie rozgrywki klubowe, jak i sporty walki czy inne gry zespołowe. Co ważne, można oglądać transmisje na żywo, a także z odtworzenia.

Polecamy zapoznać się dokładnie z ofertami poszczególnych dostawców na ich stronach internetowych i wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie usługę. To może przynieść naprawdę wiele korzyści.


Opublikowano

w

przez

Tagi: