Niemieckie apteki: Co powinieneś wiedzieć?

W Niemczech podobnie jak w Polsce postęp e-commerce jest widoczny również w branży aptek. Apteki internetowe stały się silną konkurencją dla stacjonarnych. Bardzo często oferują one dużo niższe ceny na lekarstwa, na które nie jest wymagana recepta. Jeśli zatem chcesz trochę zaoszczędzić, to najpierw warto porównać ceny aptekach internetowych.

Zakupy w niemieckiej aptece internetowej to korzyści przede wszystkim ze względu na cenę, warunki zamówienia oraz płatności. Warto mieć jednak pamiętać, że ceny poszczególnych produktów mogą się różnić: w przypadku leków bez recepty różnica między najdroższą, a najtańszą apteką internetową może wynieść nawet 30 procent!

Online znacznie taniej

Jako nowi klienci apteki w Internecie często możesz skorzystać z przyjaznych opcji płatności, a także specjalnych rabatów. Jednak należy wziąć pod uwagę, że małe zamówienia się nie opłacają, przyjmując średnie koszty wysyłki standardowej w wysokości 3,95 euro. Bezpłatną wysyłkę apteki internetowe oferują zazwyczaj dopiero przy wartości zamówienia wynoszącego 30 euro lub więcej.

Liczy się nie tylko cena

Apteki internetowe to nie tylko doskonały wybór tańszych medykamentów ale także bogata baza wiedzy. Ogólne porady zdrowotne, wskazówki co do realizacji recept, czy ulotki dołączone do opakowania to w zasadzie już standard. Różnice w aptekach internetowych widać przede wszystkim w kwestiach związanych z łatwością obsługi, a także z dodatkowymi udogodnieniami, jak np. wyszukiwanie leków generycznych, czyli tańszych odpowiedników z tym samym składnikiem.

Najlepsze apteki internetowe w Niemczech

  1. Docmorris.de – jedna z najtańszych aptek internetowych w Niemczech, bezpłatna przesyłka od 19 euro, 5€ rabatu za zapisanie się do newslettera.
  2. Shop-apotheke.de – ponad 100.000 artykułów i darmowa przesyłka od 19 euro, 10{8897318068624d63cebab778dc3ed8dd918297ab40ad16e19aaf85d8a02181b7} rabatu dla nowych klientów.
  3. Aponeo.de – prezenty do zamówień powyżej określonej kwoty, darmowa przesyłka od 29 euro, gratisowe próbki i punkty bonusowe.
  4. Medpex.de – ponad 3 miliony klientów, darmowa przesyłka od 20 euro, 5 euro za zapisanie się do newslettera, konkurencyjne ceny.
  5. Volksversand.de – 5€ rabatu za zapisanie się do newslettera oraz darmowa przesyłka od 18 euro, rabaty.
  6. Zurrose.de – 5€ rabatu za zapisanie się do newslettera, możliwość odbioru zamówienia w sieci sklepów dm.
  7. Europa-apotheek.com – możliwość zamówienia bezpłatnego katalogu, 5€ rabatu za zapisanie się do newslettera, bezpłatna przesyłka od 29 euro.
  8. Aliva.de – darmowa przesyłka od 20 euro, ponad 250.000 produktów.


Opublikowano

w

przez

Tagi: