Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy

Nieprzypadkowe jest powiedzenie, że przezorny jest zawsze ubezpieczony. Mówi się tak w przenośni, ale ma to też zastosowanie na co dzień. Ubezpieczenie jest szczególnie ważną kwestią dla osób pracujących w Niemczech.

Wraz z pierwszym dniem pracy, każdy z pracowników zatrudnionych na podstawie niemieckiej umowy o pracę, podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu. Powinniście jednak pamiętać, że u naszych zachodnich sąsiadów świadczenia na wypadek niezdolności do wykonywania pracy wypłacane są w ramach renty i są niewielkie. Właśnie dlatego warto zainteresować się ubezpieczeniem od niezdolności do pracy. Jeśli z powodu choroby lub wypadku długotrwale nie będziecie w stanie pracować to wspomniana polisa pozwoli Wam zabezpieczyć się finansowo.

Co istotne, warto o tym pomyśleć jak najszybciej. Niemieccy ubezpieczyciele wychodzą z założenia, że im jesteśmy młodsi, tym taniej wyniesie nas opłacenie świadczenia. Na wysokość składki ma wiele czynników – m.in. zawód i wiek osoby, która chce się ubezpieczyć, wysokość renty czy okres jak długo byśmy chcieli ją otrzymywać w przyszłości. Warto też sprawdzić ofertę internetowych ubezpieczeń, które mogą być tańsze niż te nabywane w ubezpieczalni.


Opublikowano

w

przez

Tagi: