Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to szczególny rodzaj ubezpieczenia, który ma chronić osobę poszkodowaną wskutek zdarzenia z osobą ubezpieczoną. Poniżej wyjaśniamy, na czym to dokładnie polega.

Niezapowiedziane wypadki

Nikt nie planuje uszkodzić czyjegoś auta, zalać mieszkania sąsiada czy pozwolić psu, aby ten zniszczył telefon Twojego kolegi z pracy. Czasem jednak niezapowiedziane wypadki się przydarzają i trzeba być gotowym na ewentualne konsekwencje. Odpowiedzialność cywilna oznacza, że należy odpowiedzieć za czyny swoje, swoich dzieci czy zwierząt. Dlatego dobrze jest mieć gwarancję, że kiedy przydarzy nam się nieplanowana okoliczność, będziemy finansowo zabezpieczeni, by pokryć koszty ewentualnych szkód. Właśnie takie możliwości oferuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Niemieckie prawo, a odszkodowanie

Zgodnie z niemieckim prawem, każdy kto wyrządzi szkodę osobie trzeciej, zobowiązany jest do wypłacenia odszkodowania. Dlatego ważne jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które może uchronić Cię i Twoich bliskich od wysokich kosztów finansowych. Obejmuje ono pokrycie strat za uszkodzenie wypożyczonego roweru lub telefonu kolegi czy też przypalenie jego koszuli papierosem. Jak sami widzicie, możliwości spowodowania niezapowiedzianych szkód jest naprawdę wiele.

Ubezpieczenie OC pokrywa nie tylko szkody personalne i majątkowe, ale również straty finansowe. Warto pamiętać, że dzięki temu jesteśmy także zabezpieczeni przed nieuzasadnionymi roszczeniami. To znaczy, że jeżeli zostaniemy oskarżeni niesłusznie o wyrządzenie szkody to ubezpieczalnia chroni nas przed oskarżeniami, nawet na drodze sądowej. W takiej sytuacji ubezpieczenie ponosi wszelkie koszty sądowe, a także koszty prawników.

Razem taniej

Szczególnie opłacalną opcją ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest wybranie pakietu dla par. Co ważne, aby z niego skorzystać, nie trzeba być w sformalizowanym związku (po ślubie). Dzięki temu Wasza polisa będzie dużo tańsza. Warto się nad tym zastanowić, żeby nie być zmuszonym do opłacenia czyichś strat z własnej kieszeni. Lepiej się przed tym uchronić.

Niemieckie prawo gwarantuje nabywcy ubezpieczenia OC wypowiedzenie umowy w ciągu dwóch tygodni od dnia jej zawarcia. W tym czasie nie musicie informować o powodach takiej decyzji i nie będą się z tym wiązały żadne dodatkowe koszty.


Opublikowano

w

przez

Tagi: