Ubezpieczenie zdrowotne

Wraz z pierwszym dniem zatrudnienia, każdy z pracowników zatrudnionych w oparciu o niemiecką umowę o pracę podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu. hrXP współpracuje z DAK Gesundheit (jedną z wielu niemieckich kas chorych) i to w niej proponujemy członkostwo oraz pomagamy załatwiać formalności. Pamiętaj jednak, że zawsze masz możliwość wyboru dowolnej kasy chorych – wtedy sam musisz zająć się wypełnieniem i przesłaniem dokumentów.
Dodatkowo, na wniosek pracownika, ubezpieczeniem mogą zostać objęci również najbliżsi członkowie jego rodziny, np. małżonek lub dziecko.

Procedura ubezpieczenia pracownika jest prosta:

  • Przy zatrudnieniu wypełniasz formularz DAK.
  • Dostarczasz swoje zdjęcie (format jak do dowodu osobistego) przełożonemu.
  • hrXP wysyła te dokumenty do kasy chorych.
  • Po max 4 tygodniach na adres hrXP wysyłana jest Twoja karta, która następnie trafi do Ciebie z rąk koordynatora obecnego na projekcie.

Ważne! Ubezpieczenie obowiązuje Cię już od pierwszego dnia pracy! Jeśli zaszłaby konieczność wizyty u lekarza lub w szpitalu zanim otrzymasz kartę – zgłoś się do swojego przełożonego, który skontaktuje się z przedstawicielem DAK i zawnioskuje o tymczasowe poświadczenie Twojego ubezpieczenia. Jest ono wystarczające, by skorzystać z opieki medycznej.


Opublikowano

w

przez

Tagi: