Ulm – Perełka turystyczna Niemiec

Wiemy, że nie tylko atrakcyjne zarobki czy możliwość skorzystania z zakwaterowania mają wpływ na zainteresowanie ofertą pracy. Wielu pracowników interesuje również otoczenie, w którym przyjdzie im zamieszkać. Ciekawym miejscem jest Ulm, gdzie znajduje się jeden z naszych flagowych projektów.

Ulm to miasteczko położone w Badenii-Wirtembergii, tuż przy granicy z Bawarią. Znajdziecie tam masę interesujących zabytków – m.in. ratusz z przykuwającym uwagę zegarem czy najwyższą wieżę kościelną na świecie! Wieża ta jest częścią miejskiej katedry, która leży niedaleko dworca głównego. Jej szczyt liczy ponad 160 metrów, a widok na panoramę miasta z wieży widokowej robi wrażenie. Zanim jednak spojrzysz na miasto z góry, musisz pokonać… 768 schodów.

Warto również wybrać się na spacer przez dzielnicę rybacką (Fischerviertel). Jest tam pełno malowniczych domków, które oddzielone są od siebie kanałami wodnymi. Przechodząc tamtędy można odnieść wrażenie, że trafiło się do małej wioski. Jedną z atrakcji turystycznych, jakie czekają w dzielnicy rybackiej, jest Krzywy Dom (Schiefes Haus).

Kiedy tylko dopisuje pogoda to warto wybrać się na spacer albo zorganizować piknik nad Dunajem. Jeśli lubisz podróże i chcesz zobaczyć jeszcze więcej to możesz też zaplanować wypad do Bawarii. Fani piłki nożnej w najlepszym wydaniu mogą zainteresować się dwoma miastami, które leżą niedaleko Ulm. Oczywiście chodzi o Monachium i Augsburg z klubami występującymi w Bundeslidze. FC Bayernu chyba nie musimy nikomu przedstawiać.

Wracając jeszcze na koniec do naszego tematu przewodniego – czy wiesz, że to właśnie stamtąd pochodzi Albert Einstein? Będąc na miejscu, warto zobaczyć na własne oczy fontannę z jego podobizną. Teraz i Ty możesz pracować w mieście, gdzie urodził się wybitny fizyk. Ofertę dotyczącą Ulm i reszty naszych aktualnych projektów znajdziesz na naszej stronie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: