Unijny certyfikat COVID

Dokładnie 1 lipca wprowadzony został Unijny Certyfikat COVID. Dzięki niemu pracownicy hrXP mogą udać się do Niemiec bez obaw o kwarantannę. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje z tym związane.

Europejska nazwa dokumentu to EU Digital COVID Certificate. Podstawowym celem wprowadzenia certyfikatów jest ułatwienie przemieszczania się po Europie. Zaświadczenia o przejściu szczepień są uznawane we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej i wielu innych krajach Europy. Należy jednak pamiętać, że certyfikat to nie paszport czy dowód osobisty. One nadal są potrzebne przy przekraczaniu granic w krajach UE, które nie są w strefie Schengen.

Certyfikat dostępny jest w formie papierowej lub jako kod QR w telefonie. Jest dostępny za darmo dla wszystkich obywateli państw członkowskich UE oraz rezydentów przebywających na jej terenie. Mogą go pobrać tylko te osoby, które:

  • są w pełni zaszczepione – otrzymały dwie dawki szczepienia lub przyjęły jednodawkową szczepionkę (certyfikat jest ważny przez rok),
  • otrzymały negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (certyfikat jest ważny przez 48 godzin),
  • wyzdrowiały po COVID-19 (certyfikat jest ważny do 180 dni od otrzymania pozytywnego wyniku PCR).

Można go pobrać drogą internetową lub w punkcie, gdzie zostało się zaszczepionym. Certyfikat ułatwi życie wszystkim tym, którzy chcą wyjechać do pracy za granicę. Przy okazji, polecamy sprawdzić nasze aktualne oferty.


Opublikowano

w

przez

Tagi: