Zmiany w Kinderzuschlag 2020: Koronawirus

Aby wesprzeć rodziców i ich dzieci w okresie korony, Federalne Ministerstwo Spraw Rodzinnych uruchomiło Emergency KiZ. Podstawą do obliczenia awaryjnego KiZ jest ostatni miesiąc przed złożeniem wniosku.

Rozprzestrzenianie się wirusa stwarza duże problemy organizacyjne i finansowe dla wielu rodzin: rodzice muszą sami organizować opiekę nad swoimi dziećmi z powodu zamknięcia świetlic i szkół, nie mogą w pełni wykonywać swojej pracy, w ich zakładach pracy wprowadzono skrócony czas prqacy (Kurzarbeit) pracy lub mają poważne straty w dochodach z powodu braku zamówień. W celu wspierania rodzin o niskich dochodach Federalne Ministerstwo ds. Rodziny uruchomiło w związku z tym nadzwyczajne KiZ. Są one częścią pakietu ochrony socjalnej, który ma wejść w życie do 29 marca.

Za pomocą dodatku na dziecko (KiZ) Federalne Ministerstwo ds. Rodziny wspiera rodziny, w których zarobki rodziców nie są wystarczające dla całej rodziny.

Okres obliczeniowy jest skrócony do jednego miesiąca

Podstawą do obliczenia KiZ były wcześniej średnie dochody z ostatnich sześciu miesięcy. Okres obliczeniowy dla awaryjnego KiZ zostanie teraz znacznie skrócony. Od kwietnia rodziny ubiegające się o KiZ będą musiały przedstawić tylko dowód dochodu za ostatni miesiąc przed złożeniem wniosku. Niniejsze rozporządzenie ma być stosowane przez ograniczony czas do dnia 30 września 2020 r.

Dalsze informacje na temat KiZ

KiZ to wsparcie dla rodziców, którzy zarabiają wystarczająco dużo dla siebie, ale których dochody są niewystarczające lub ledwo wystarczające dla całej rodziny. Rodziny otrzymują zapomogę w wysokości do 185 euro na dziecko miesięcznie, dzięki czemu dzieci otrzymują lepsze wsparcie by uniknąć ubóstwa. Wraz z drugim etapem ustawy o silnych rodzinach, która weszła w życie 1 stycznia, jeszcze więcej rodzin ma prawo do tego ważnego świadczenia.

Dzięki „Kinderzuschlag Digital” dostęp do serwisu stał się szybszy i mniej problematyczny. Jest to szczególnie ważne w czasach rozprzestrzeniania się wirusa, ponieważ rodzice nie muszą osobiście składać wniosku do funduszu rodzinnego. Kreator aplikacji online z wieloma wygodnymi funkcjami pozwala zaoszczędzić na konieczności zwracania się do władz i wspiera rodziców w składaniu aplikacji.

Dostęp do złożenia wniosku online:

https://con.arbeitsagentur.de/prod/kiz/ui/start

źródło: https://www.bmfsfj.de/bmfsfj/themen/familie/familienleistungen/kinderzuschlag/notfall-kiz


Opublikowano

w

przez

Tagi: